KRÁTKODOBÉ VÝSTAVY

SEZONA 2024

Pro veřejnost na novou sezónu DUBEN – ŘÍJEN 2024 připravujeme stálé expozice doplněné o nové zajímavé exponáty, i krátkodobé výstavy: OD NITKY K UMĚNÍ na duben a květen, NA KOLEJÍCH ČASU (model letovického nádraží s kolejištěm) od června do srpna a SLÁMA – ZLATO VENKOVA na září a říjen.

Navíc připravujeme dlouhodobou výstavu letovických loutek a marionet ZA OPONOU ČASU a první expozici minerálů a hornin z Letovic a blízkého okolí SKRYTÉ POKLADY ZEMĚ.

Od nitky k umění

Výstava Od nitky k umění – kouzlo Art protis. Vystaveny jsou ročníkové práce studentů z oboru Ekotextildesign ze SŠUD Brno. Výstava potrvá do 31.5.2024.

Vánoční výstava betlémů

Betlémy vystavené v historické pracovně v muzeu na Vás dýchnou neopakovatelnou atmosféru časů minulých ale vystaveny byly i betlémy od současných tvůrců. Tradiční každoroční výstava probíhala v prosinci 2023 a lednu 2024.

Od akvarelu po digi art

Výstava obrazů od tvůrců z Letovicka. Na výstavě uvidíte akvarely, grafiky, kresby, ale také dotek virtuálního světa v dílech digital art a pixel art. Výstava probíhala od 15.9. do 31.3.2024.

Móda nás baví

Výstava oděvních návrhů studentů oboru Oděvní tvorba a styling na SPŠT Liberec. Výstava probíhala od 1. 4. do 15. 6. 2023, některé modely byly vystaveny ve stálé expozici Příběh letovické krajky do září 2023.

Vamberecká paličkovaná krajka

Příběh vzniku i současnosti jedinečné ručně paličkované krajky z Vamberecka. Děkujeme za spolupráci Muzeu krajky ve Vamberku.
Výstava proběhla od 15. 6. do 14. 9. 2023.